AXA Sigorta Reformist Sigortacılar Platformu’nu Genel Müdürlükte Ağırladı

1 Eylül 2022 tarihinde kurulan ve hızlı bir şekilde sektörde adını duyuran RSP sektör ziyaretlerine başladı ve ilk ziyaretini reform konusunda öncü bir Şirketin CEO’luğunu yapmakta olan Sn. Yavuz Ölken’e yaptı.

AXA Sigorta Reformist Sigortacılar Platformu’nu Genel Müdürlükte Ağırladı

Yayınlanma Tarihi : 28 Kasım 2022

Axa Sigorta CEO’su Yavuz Ölken RSP Başkan ve İcra Kurulu üyelerini Axa Genel Müdürlük binasında ağırladı.

Reform kelimesi, Antik Roma’dan sonra ilk kez, 16. yüzyılda, Fransa’da kullanılmıştır. Latincede ”Re” yapmak ve uygulamak demektir. Form ise biçim vermek ve yenilemek anlamına gelir. Kamusal, idari ve ekonomik alanda yaşanan krizleri sona erdirmek için yapılan yenilikler, reform olarak adlandırılır. İşte bu tanımdan yola çıkarak mesleğimizin ve sektörün layık olduğu itibarlı işlere reformist bir yaklaşım ile çözümler sunabilmek için sektörün tüm kesimlerini temsilen 30 Sigortacı bir araya gelerek bir yola çıktık. Umutlarımız var, mesleğimizin itibarı adına yapacak işlerimiz var, kısacası heybemiz dolu. Yola yeni çıkmış olan genç arkadaşlarımız var, onların enerjisi ve çözüm önerileri yolumuzu aydınlatan en önemli enerji kaynağımız oluyor. Sektörün duayen isimlerinden oluşan aktif bir Danışma Kurulumuz var.

RSP Kurucu Başkanlığını Sn. Eyyup Çelik üstlenmiş durumda. Platformun ilk üyeleri;

 1. EYYUP ÇELİK
 2. NİHAL ASKER
 3. SEMA TÜFEKÇİLER
 4. ZAFER BİLGİN
 5. MEHMET ÜST
 6. ABDÜLCELİL ALKIŞ
 7. NİDA TÜKENMEZ
 8. ÖZER ŞİMŞEK
 9. ÜNAL ÜNALDI
 10. TİMUR SELÇUK TURAN
 11. HÜSEYİN ACEN
 12. SELCAN GÜR
 13. İSMAİL KÜÇÜKGÜMÜLCİNA
 14. PROF DR SAMİM ÜNAN
 15. AHMET GENÇ
 16. ÇİĞDEM ÇETİNTÜRK
 17. OYA AKMAN
 18. ÖZLEM BÜYÜKEREN
 19. EZGİ NUR KAYA
 20. CANAN EVREN
 21. ENGİN ÖZAYDIN
 22. TUĞBA ŞAHİN
 23. EDA YAZICI
 24. SERPİL AKYOL ERDEN
 25. SÜLEYMAN SAĞIROĞLU
 26. MERVE DUMAN
 27. HANDE BOL
 28. DİLARA ZAMANOVA
 29. M.ÜMİT ŞUVAK
 30. ERCAN TURFAN
 31. EDA EVREN ALPTEKİN

Reformist TDK’ya göre, düzeltmeci anlamına sahiptir. Antik Roma döneminden bu yana kullanılan reformist kelimesi, reform sözcüğünden türetilmiştir. Reform, mevcut düzendeki belli başlı aksaklıkları gidermek amacıyla yapılan yenilik anlamına gelir. Reform yapan ya da söz konusu yenilikleri destekleyen kişilere ise Reformist denir.

Bizler, sigortaya gönül vermiş meslektaşlar olarak bir yola çıktık, yolun nereye varacağı şu an önceliğimiz değil, yolun güzelliği ve beraberliği ve yol boyunca başaracağımız işler kıymetli şu an bizler için!

Mesleğimizi çok seviyoruz ve değerli buluyoruz ve bu sebeple, her endüstride olduğu ve olabileceği gibi zaman içerisinde oluşmuş olan mevcut aksaklıkları düzeltmek amacı ile sektörün ortak faydası için bir araya gelmiş bulunuyoruz.  Her şeyin çok hızlı değiştiği bu yüzyılda, değişime adaptasyonun gönüllü temsilcileri   olabilmenin arzusu ve heyecanını yaşıyoruz.

“Bir araya gelmek başlangıçtır. Bir arada durabilmek ilerlemedir. Birlikte çalışmak başarıdır.” – HenryFord

Artık birlikte çalışmayı hepimiz çok özlemedik mi?

Logomuzdaki beyaz kutup ayısı, bir dizi sebep ile unutulmuş olan birlik, beraberlik, meslek etiği, Sigortacılığın köklü ve saygın bir meslek olduğu gibi kavramları bizlerin zihninden çıkartmamak için bulduğumuz bir imge logodur.

Ayrıca beyaz kutup ayısı, değişime ayak uydurmak, kalıcı olmak, güçlü ve çevik olabilmenin de bir simgesi durumundadır.

Hepimizin aklında, her zaman, mesleğimizin yaşamış olduğu sorunlara çözümlerimiz var olmuştur, ancak bunlar çoğu zaman slogandan öteye gidemeden raflara kaldırılmıştır.

İşte RSP ‘da mesleğimizin onuru, geleceği ve güzelliği adına tüm bu olguları icraata geçirebilmek için zemini hazırlamak ana hedefimiz olacaktır.

Müşterilerimizin bu saygın meslekten sunulan servisin en iyisine layık olduğu konusunda hepimiz hemfikiriz. Ekonomiye hem finansal hem sosyolojik ve aynı zamanda psikolojik katma değerler sağlayan sektörümüz adına bu yolda bizimle yürüyecek tüm yürekli sigortacıları beraber olmaya çağırıyoruz.

Sn. Ölken bize bu manada vermiş olduğu destek ile umutlarımızı yeşertti, bizleri motive ederek işi daha da sahiplenmemize öncülük etti, kendisine ve ekibine göstermiş oldukları misafirperverlik için sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Ziyaretlerimiz ve aktivitelerimiz başarılı bir şekilde devam edecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir