Uluslararası Sigorta Fuarı 3 – 5 Mart 2022

Antalya Belek, Pine Beach Hotel’de düzenlenecek Uluslararası Sigorta Fuarı ve Kongresi 3,4 ve 5 Mart 2022 tarihinde gerçekleşecektir.

Uluslararası Sigorta Fuarı 3 – 5 Mart 2022

Yayınlanma Tarihi : 12 Ocak 2022

Antalya Sigorta Acenteleri Derneği (ANSAD) öncülüğünde düzenlenen Uluslararası Sigorta Fuarı ve Kongresi, sektörün profesyonellerini bir araya getirmek, iş birliklerini artırmak ve toplumdaki sigorta penetrasyon oranını (sigortalılık oranı) arttırmak hedefi ile 3 – 5 Mart 2022 tarihinde Antalya’da düzenlenecektir.

Uluslararası Sigorta Fuarı ve Kongresi ana konu başlıkları;

 • İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ VE KATASTROFİK RİSKLER
  Küresel İklim Değişikliği ve Sigorta Sektörüne Maliyet Etkisi
 • DİGİTAL SİGORTACILIK
  Sigorta Sektöründe Dijitalleşme, Big Data Etkisi ile İhtiyaç Oluşan Yeni Sigorta Ürünleri ve Insurtech
 • FİNANSAL SİGORTALAR
  Kefalet Sigortası Konusunda Mevzuatta Yapılması Gereken Değişiklikler ve Alacak Sigortası Şartları. Kamu İhale Kanunu, İpotek Tesis Masrafları vb.

Alt konu başlıkları ise;

 • Reasürans Şirketlerinin Türkiye Sigorta Pazarı Risk Değerlendirmeleri, Teminat Bulunmakta Zorlanılan Sektörler ve Reasürans Sistemi ile Öözüm Yolları
 • Avrupa’da Sigorta Uygulamaları ve Sigorta Acentelerinin Pozisyonu
 • Sigorta Eksperleri Oturumu. Avrupa ve Dünya Uygulamaları
 • Zorunlu Olması Gereken Sorumluluk Sigortaları Nelerdir ve Ülkemizde Teminat Sağlanma Durumu Nedir?
 • Katılım (Tekafül) Sigorta Sistemi ve Farklılıkları Nedir?
 • Birikimli / Birikimsiz Hayat Sigortalarının Sosyo-Ekonomik Etkileri ve Bireysel Emeklilik Sistemi
 • Avrasya Ülkeleri Mevcut Sigorta Pazarı ve Türkiye’nin Bu Konuda Rolü
 • Küresel Salgın Riskinin Sigorta Sektörüne Etkisi ve Sağlık Sigortaları
 • Sigorta Sektöründe Eğitim Yöntemleri ve İstihdam Durumu
 • Beklenen Marmara Depreminin Sigorta Sektörüne Etkileri
 • Hasar Sonrası Hizmet Süreci
 • Sahte Hasar (Fraud Olgu)

USFK Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Düzenli Uluslararası Sigorta Fuarı ve Kongresi internet sitesinde yaptığı açıklamada,

“Değerli Sektör Temsilcisi,

Antalya Sigorta Acenteleri Derneği (ANSAD) öncülüğünde Antalya’da Uluslararası Sigorta Fuarı ve Kongresi düzenliyoruz. Uluslararası Sigorta Fuarı ve Kongresi, Sektörün profesyonellerini bir araya getirmek, iş birliklerini artırmak ve toplumdaki sigorta penetrasyon oranını (sigortalılık oranı) arttırmak hedefleri ile 3-5 Mart 2022 tarihleri arasında Antalya Belek, Pine Beach Hotel’de düzenlenecektir.

Uluslararası Sigorta Fuarı ve Kongresi, sigorta sektörü̈ ile kamu ve özel sektör basta olmak üzere ulusal ve uluslararası tüm tarafları bir araya getirmeyi ve iş birliklerini geliştirmeyi amaçlamaktadır.

Fuar ve Kongre; sigorta şirketlerinin, reasürans şirketlerinin, sigorta aracılarının, sigorta ile ilgili kuruluşların, özel sektörün, üniversite-araştırma kurumlarının, yerel yönetimlerin, sivil toplum kuruluşlarının ve diğer ulusal kuruluşların katılımları ile gerçekleştirilecektir. Sigorta sektörü ile ilgili yüksek düzeyli genel oturumların yapılması yanı sıra, ikili ve çoklu işbirliği görüşmeleri ve anlaşmalarının yapılması sağlanacaktır. Tüm tarafların katılımında genel oturumlar düzenlenecek, Dünyadaki sigorta trendleri ve gelişmeleri eş zamanlı olarak yurt dışı panelistler aracılığı ile ziyaretçi satış kanallarına aktarılacak, özel sektör temsilcileri bir araya gelerek işbirliği imkânları görüşülebilecek, açık ve kapalı fuar alanlarında her türlü ürün ve hizmetler tanıtılabilecek ve sigortacılık sektöründe güncel araştırma–geliştirme çalışmalarının sonuçları paylaşılabilecektir. Düzenlenecek yan etkinlikler ile de en iyi uygulama örnekleri ve bilgi alışverişi sağlanacaktır. Fuar ve kongre ayrıca sosyal ve kültürel programlarla da zengin bir içerik sunacaktır.

Antalya Sigorta Acenteleri Derneği (ANSAD) olarak tertip komitesinde bulunan TOBB, ATSO, diğer kurum ve kuruluşlar ile birlikte sigorta sektörüne kazandıracağımız Uluslararası Sigorta Fuarı ve Kongresi’ne tüm sektör paydaşlarının canı gönülden sahip çıkacağına inanıyor ve Uluslararası Sigorta Fuarı ve Kongresi’nin hepimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

Fuar ve Kongre programı için lütfen tıklayınız..

Kayıt ve Konaklama için lütfen tıklayınız…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.