TÜSED 89’uncu Yaşını Kutluyor

Türkiye Sigorta Sektörü’nün nün ilk ve en köklü, ülke genelinde en geniş ve en güçlü tecrübe ve örgütlenme ağına sahip sivil toplum kuruluşu Türkiye Sigorta Eksperleri Derneği, bu yıl 89’uncu yılını kutluyor.

TÜSED 89’uncu Yaşını Kutluyor

Yayınlanma Tarihi : 21 Şubat 2024

Yeni yıl dönümünde önemli mesajlar aktaran TÜSED Yönetim Kurulu Başkanı Selim Kesici, “Cumhuriyetimizin 101. yılında derneğimizin 89. yaşının mesleğimize, meslektaşlarımıza ve sektörümüze önemli kazanımlar sağlayacağımız bir yıl olacağı inancı ile hayırlı olmasını temenni ederiz.” dedi.

 Ülkemizin en köklü sivil toplum kuruluşlarından biri olan TÜSED Türkiye Sigorta Eksperleri Derneği, yeni yaşında, sigorta sektörüne katma değer sağlamaya devam edecek. 89’uncu yıl dönümü ile ilgili açıklamada bulunan TÜSED Yönetim Kurulu Başkanı Selim Kesici, “Sigorta eksperliği mesleğinin birleştirici gücü konumundaki derneğimiz 21 Şubat 1935 tarihinde mesleğimizin ilk mesleki teşekkülü olarak kuruldu ve 27.07.2018 tarihinde ismimizin başına Türkiye ismini de alarak daha da güçlendi. Dernek Kurucularımız Merhum Sn. İhsan Tavas, Merhum Sn. Hikmet Koyunoğlu, Merhum Sn. Şemsettin Sunol, Merhum Sn. Nihat Kadir Sertel, Merhum Sn. Raif Uğurlu ve takip eden tüm yönetimlerinin duyduğu inanç ve kararlılıkla kullanışlı ve modern yeni dernek merkezimizde 13 Bölge, 5 İl Temsilciliğimiz ile 81 ilimizi de kapsayan bir yapılanma ile tüm üyelerimiz nezdinde, mesleğimize ve sigorta sektörüne hizmet etmeye devam ediyoruz.” ifadelerine yer verdi.

 Sigorta sektörünün gelişimi için çaba gösteriyoruz

 “Üstlenmiş olduğumuz görev ve sorumluluklar itibariyle mesleğimiz ve meslektaşlarımıza olan inanç ile TOBB Sigorta Eksperleri İcra Komitemiz, Sigorta Eksperleri Dayanışma ve Eğitim Vakfı (SEDEV), Kurullarımız, Bölge ve İl Temsilcilik Kadrolarımız, Komisyonlarımız, Komitelerimiz ve mesleğimizin faaliyet gösteren tüm dernekleri ile birlikte, katılımcı, demokratik ve şeffaf bir yapıda, güçlü ve büyük bir ekip olarak, ülkemiz sigortacılık sektörünün gelişimi, meslektaşlarımızın iş süreçlerinin uygun şartlarda ve standartlarda yürütülmesinin sağlanması, yepyeni ve saygınlığı en üst seviyede, ekonomik olarak ferahlamış, kuralları ve sınırları belirli, bilimsel ve teknolojik alt yapısı oluşmuş, kurumsal ve dinamik bir eksperlik mesleği için her türlü çabayı gösteriyoruz.” açıklamasını yapan Kesici, “Cumhuriyetimizin 101. Yılında Derneğimizin 89. Yaşının mesleğimize, meslektaşlarımıza ve sektörümüze önemli kazanımlar sağlayacağımız bir yıl olacağı inancı ile hayırlı olmasını temenni ederiz.” şeklinde dileklerini aktardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir