TARSİM Konya’da Hayvan Hayat Sigortaları Eksper Eğitimi Düzenledi

Devlet Destekli Hayvan Hayat Sigortalarında 2023 yılı itibarıyla uygulamaya alınan yenilikler, risk inceleme ve hasar tespit işlemlerinde dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında veteriner hekim eksperlerin bilgilendirilmesi ve iletişim becerilerinin geliştirilmesi amacıyla, Türkiye genelinde 8 farklı noktada gerçekleştirilmesi planlanan eksper eğitimlerinin 6. durağı Konya oldu.

TARSİM Konya’da Hayvan Hayat Sigortaları Eksper Eğitimi Düzenledi

Yayınlanma Tarihi : 1 Haziran 2023

30-31 Mayıs tarihlerinde düzenlenen eğitim programının açılışına, Tarım ve Orman Bakanlığı Tarım Sigortaları ve Doğal Afetler Daire Başkanı ve TARSİM Yönetim Kurulu Üyesi Kamil ÖZDEMİR, TARSİM Yönetim Kurulu Üyesi ve Tarım Sigortaları Havuz İşletmesi Genel Müdürü Bekir ENGÜRÜLÜ, beraberindeki heyet ve eksperler katıldı. Genel Müdür ENGÜRÜLÜ programda, sahadaki operasyonel süreçlerle ilgili eksperlerin görüşlerini dinleyerek; yeni dönemde risk ve hasar operasyon sürecine yönelik yapılacak inovatif çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Programın devamında, TARSİM Heyeti paydaş kurum ziyaretleri de gerçekleştirdi. Bu kapsamda, Konya Tarım ve Orman İl Müdürü Ali ERGİN, Tarım Kredi Kooperatifleri Konya Bölge Birliği Müdürü Fatih Zekeriya YERLİKAYA, Türkiye Ziraat Odaları Yönetim Kurulu Üyesi ve Meram Ziraat Odası Başkanı Mustafa HEPOKUR ile Ziraat Bankası Konya Bölge Yöneticisi Naci ÇINAR makamlarında ziyaret edilerek, devlet destekli tarım sigortaları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir