Sigortacılık Eğitim Merkezi (SEGEM) 2021 Eksper Yenileme Eğitimi

Yılda bir kez beş iş gününü geçmemek üzere açılan ve beş yılda bir kez katılma hakkı verilen Sigorta Eksper Yenileme Eğitimi için 29 Mart- 17 Aralık 2021 tarihleri arasında başvuru yapılması gerekmektedir. Eğitim izleme süresi ise 30 Mart- 24 Aralık 2021 tarihleri arasındadır.

Sigortacılık Eğitim Merkezi (SEGEM) 2021 Eksper Yenileme Eğitimi

Sigortacılık Eğitim Merkezi (SEGEM) tarafından yayınlanan duyuruda

“Sigorta Eksperleri Yenileme Eğitimi’ne eksper olmayan kişiler başvuramayacaktır. 1.1.2016 tarihinden önce ruhsat almış ve/veya yenileme eğitimini tamamlamış eksperlerin eğitimleri tamamlaması, Sigorta Eksperleri Yönetmeliği’nin 12. maddesi gereği, zorunluluk arz etmektedir. Ancak diğer eksperlerin (1.1.2016 tarihinden sonra ruhsat almış olanlar ile daha önce bu eğitimleri tamamlayarak beş yıllık yenileme süresini bekleyenlerin) eğitime katılmasının önünde bir engel bulunmamaktadır. Eksperler sadece ruhsat sahibi oldukları eksperlik dallarına ilişkin eğitimler ile temel eğitime başvuru yapabilecektir.

Eksperler, 2013, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019 ve/veya 2020 yıllarında düzenlenen “Eksper Yenileme Eğitimleri” kapsamında bugüne kadar aldıkları eğitimleri http://segem.org.tr/EksperSorgula.asp linkinden sorgulayabilirler. Bu sorgu sonucuna göre eksperler, ruhsat sahibi oldukları branşlar itibariyle almaları gereken eğitimleri belirleyeceklerdir. Temel eğitim modülünün tamamlanması tüm eksperler için zorunludur. Ruhsat sahibi oldukları branşlara ilişkin eğitimleri almasına rağmen temel eğitimi tamamlamayan eksperler eğitimi tamamlamamış sayılacaktır.

Bu amaçla, “Temel Sigortacılık”, “Mühendislik”, “Yangın, Doğal Afet, Kaza ve Hırsızlık”, “Kara Araçları”, “Emtia ve Kıymete İlişkin Nakliyat”, “Hava, Deniz ve Demiryolu Araçları”, “Kredi ve Finans, Emniyeti Suistimal, Hukuksal Koruma ve Destek” eğitimleri için belirlenen başvuru ve eğitimi izleme süreleri;

Eğitim Başvuru Süresi: 29 Mart – 17 Aralık 2021

Eğitimi İzleme Süresi: 30 Mart – 24 Aralık 2021”
açıklamaları yapıldı.

Başvuru Kılavuzu için lütfen tıklayınız…

Başvuru formu için lütfen tıklayınız…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir