Sigorta Tahkim Komisyonu Bilirkişilik Eğitimi

SEGEM tarafından, Sigorta Tahkim Komisyonu Bilirkişilik Yönetmeliğinin “Bilirkişilik Eğitimi” başlıklı 15/A maddesi kapsamında Sigorta Tahkim Komisyonu Bilirkişilik Eğitimi düzenlenecektir.

Sigorta Tahkim Komisyonu Bilirkişilik Eğitimi

Yayınlanma Tarihi : 13 Mayıs 2024

Bu Kılavuzun amacı, “Sigorta Tahkim Komisyonu Bilirkişilik Yönetmeliği”nin “Bilirkişilik Eğitimi” başlıklı 15/A maddesi kapsamında düzenlenecek eğitime ilişkin usul ve esasları belirlemektir. Sigorta Tahkim Komisyonu nezdinde bilirkişiliğe başvuru ve kabul şartları, bilirkişilerin nitelikleri ilgili Yönetmelikte ifade edilmiş olup eğitime başvuru yapacak kişilerin Yönetmeliği incelemesi gerekmektedir.

Bilirkişiliğe başvuru ve kabul şartlarından bir tanesi Bilirkişilik Eğitiminin başarıyla tamamlanmasıdır. Eğitime katılıma ilişkin herhangi bir şart aranmamakla birlikte bilirkişiliğe başvuru ve kabule ilişkin şartlar ilgili Yönetmelikte yer almaktadır.

Eğitime başvuru yapacak adayların, Yönetmelikte sayılan şartlara uymadığını başvuru yaptıktan sonra anlaması durumu da dahil olmak üzere, eğitime başvuru yapan adayların ödedikleri eğitim ücretleri iade edilmez. Bu nedenle, adayların başvuru öncesinde Kılavuzu ve ilgili Yönetmeliği incelemesi gerekmektedir.

Komisyon Müdürlüğünce ihtiyaca göre bilirkişi alımı Sigorta Tahkim Komisyonu Bilirkişi Yönetmeliğinin 17. Maddesi kapsamında değerlendirilecektir. Merkezimiz tarafından düzenlenen eğitim ve eğitim sonrası alınan sertifika tek başına bilirkişi olmak için yeterli olmayıp, başvuru gereksiniminin içerisinde yer alan Bilirkişilik Eğitiminin alınmasını sağlamaktadır. Bu kapsamda, Bilirkişilik eğitiminin düzenlenmesi, başvuru sürecinden bağımsız olup, başvuru için Komisyonun bilirkişilik ilanı çıkacağı tarihlerin kontrol edilmesi gerekmektedir.

Sigorta Tahkim Komisyonu Bilirkişilik Eğitimi iki bölümden oluşmaktadır. Eğitimin birinci bölümü, Microsoft TEAMS Uygulaması üzerinden uzaktan erişim yöntemiyle, eğitimcinin ve eş zamanlı olarak adayların katılımıyla, canlı olarak gerçekleştirilecek; ikinci bölümü ise SEGEM Akademi uygulaması üzerinden, video ve animatif ekranların izlenmesi yöntemiyle sunulacaktır.

Eğitim Ücreti: 4.555 TL (KDV dahil)

Başvuru ve Uygulama Kılavuzu için tıklayınız…

Online Başvuru Formu için tıklayınız…

Eğitim Sorgu Bağlantısı için tıklayınız… 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir