Poliçe Bizden Kaçmaz

Ne olur Arkadaşlar, Emeğinize, ekmeğinize, geleceğiniz için, çoluk çocuklarınızın geleceği için, onurlu minnetsiz bir yaşam için sahip çıkın değer verin, mesleğinize itibar kazandırın’ ki bizlerde itibar kazanalım.

Poliçe Bizden Kaçmaz

Yayınlanma Tarihi : 27 Aralık 2021

Mesleğine İşine Saygısı Olan Kıymetli Sigorta Acente Arkadaşlar,

Şirketlerin gazına gelerek,
Siz Başarınızı

(Mevlâna Anlayışıyla)
Ne olursan Ol gel
Poliçe bizden Kaçmaz,

En ucuz poliçe bizde diye poliçe yapıyorsanız, yanlış yapıyorsunuz. Hiç kimse hiçbir işte para kazanmadan yürümez ayakta kalamaz. Ucuz sattığın her şeyin bedelini bizler, Sigorta acenteleri aldığımız komisyonla ödüyoruz. Keşke şirketlerin verdiği komisyonu kırpmadan kesmeden poliçe satabilseydik. O da yok şirkete üretim olsun diye kendinizi batırıyorsunuz.

Şu Acente bu kadar üretim yapmış yıl sonu elinize verecekler bir plaket, gidin matbaadan plaket yapın, Onure edin 100 TL ye plaket yapın üstünde istediğinizi yazın.Al sana ödül.

İnsanın kendi kendini ödüllendirmesi kadar güzel bir şey olamaz. Başarınız, kazandığınız itibar, maddi manevî imkânlarla olsun kendiniz ödüllendirin onure edin kazandığınız parayla gezin tatil yapın, itibarsızlaşmadan, itibarsızlaştırmadan,

Hem mesleğinizi itibarsızlaştırıyorsunuz,
Hem de kendinizi yavaş yavaş kendinizi bataklığa sürüklüyorsunuz. Soruyorum kıymetli meslektaşlarım, dürüst bir şekilde külahınızı önünüze koyun, kredi kart borçlarınızı, bankadan kullandığınız kredileri, eşten dosttan aldığınız destekleri, varsa birikimlerinizi, hesaplayın, borcunuzu ödeyin elinizde ne kalır hiçbir şey.

Türkiye de 16 bin acentenin 10 bini Kendi öz imkanlarıyla ayakta değildir bilesiniz.

Buna üç kâğıt, filim, fırıldak, yapanları katmak istemiyorum. Çünkü onları ne meslek grubuna ne de meslektaşım olarak kabul ediyorum. Haa Sigorta şirketlerin bazıları için bunlar değerlidir, kıymetlidir, olabilir Şahsım adına O tip acenteler yok hükmündedir.

BAŞARISIZDIRLAR…

Kısa ve öz

Ne olur Arkadaşlar
Emeğinize, ekmeğinize, geleceğiniz için, çoluk çocuklarınızın geleceği için, onurlu minnetsiz bir yaşam için sahip çıkın değer verin, mesleğinize itibar kazandırın’ ki bizlerde itibar kazanalım.

Tüm mesleğine Sahip çıkan değer veren meslektaşlarıma kucak dolusu selâm saygılar olsun.

Bol Bol bereketli kazançlar diliyorum hepinize.

Halim KARALP

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.