Ali Civan

Ali Civan

Hakkımda

1987 yılında, üniversite yıllarında iş hayatına tekstil ihracatı ve sigorta acentesi olarak başlayan Ali Civan, Anadolu Üniversitesinde işletme üzerine lisans, Bilgi Üniversitesi’nde yönetim ve liderlik  üzerine de MBA yapmıştır. 36 yılı aşkın süredir devam eden sigortacılık yaşamı boyunca çok sayıda sigorta şirketi ve bireysel emeklilik şirketi ile çalışmalarını sürdürmüş ve halen sigortacılık alanında sağlık sigortacılığı branşında kendi kurduğu acenteliğinde çalışmalarına devam etmektedir.

Uzun yıllar  süren sağlık turizmi çalışmaları başta Almanya, İngiltere, ABD, İtalya, Hollanda, Rusya ve Fransa olmak üzere çok sayıda ülkede tanıtım ve pazarlama çalışmalarını sürdüren Ali Civan’ın çeşitli dergi ve portallar da küresel pazarlama ve iletişime yönelik makaleleri yer almaktadır. 

1996-1998 yılları arasında radyoda Sigorta Kuşağı isimli programı sunan Ali Civan’ın çeşitli sigorta dergilerinde yayınlanmış makaleleri bulunmaktadır. Ayrıca sağlık sigortacılığı ve sağlık turizmi konularında üniversitelerde çeşitli eğitimler vermekle birlikte “Türkiye’de Sağlık Sigortacılığı Sistemi” adı altında yayınlanmış bir kitabı bulunmaktadır. 

Başta Akdeniz Üniversitesi, Uludağ Üniversitesi, Medipol Üniversitesi, İstinye Üniversitesi, Bilim Üniversitesi ve Arel Üniversitesi olmak üzere birçok üniversitede sigortacılık dersleri vermiş ve çok sayıda Ticaret ve Sanayi odası ile panelde Uluslararası Pazarlama, Sağlık Turizmi, İletişim Psikolojisi, İnternet ve Sosyal Medya Pazarlaması, sigortacılık, BES ve Uluslararası Asistans konularında  konuşmacı olarak yer almıştır.    

İyi derecede İngilizce, orta seviyede İtalyanca bilen Ali Civan, ayrıca NBA Türkiye dergisinde basketbol yazılarını sürdürmektedir. Bu alanda ise “Kısa Şortlu Efsaneler” isimli bir kitabı bulunmaktadır

Uluslararası medya yardım ve planlama ajansı Medasist International’ın çatısı altında bulunan web tabanlı Türkiye tanıtım,  sektörel,  sigorta ve  webtv (www.sigortanet.tv), (www.newsfromturkey.tv) platformlarının ve yabancılara Türkiye’de seyahat yardım asistansı hizmeti sağlayan travelassisturkey’le birlikte Kurucusu ve yöneticisi  olduğu Sigorta Akademi’de çok sayıda Sigorta Şirketi ve Banka’ya sigortacılık eğitimleri vermektedir.

2003 yılından itibaren  Sigortacılık  alanında  sigorta şirketlerine Yönetim Danışmanlığı ve Kurucusu olduğu Medasist ile inovatif sigortacılık ürünlerinin gerçekleştirlmesi konularında  çalışmaktadır.

Ali Civan, Akademik çalışmalarını ise Bezmialem Üniversitesi  Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde vermekte olduğu Sağlık Turizmi, Sağlık Sigortacılığı ve Sigorta Pazarlaması dersleri ile ilgili Üniversitede Öğretim Görevlisi olarak sürdürmektedir.